Blinken telefonon homologun polak, i ofron mbështetjen e plotë të ShBA-së

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gati 3 vjet qeverisje, Kurti u tregon mërgimtarëve në Berlin çfarë ka bërë si Kryeministër

Lëvizja Vetëvendosje njofton se kryeministri Albin Kurti i shoqëruar me zyrtarë të qeverisë, ka...

Tri punët më të mira për njerëzit në depresion

Është vërtetuar shkencërisht se zgjedhja e duhur e punës ka një efekt pozitiv në...

Sekretari i Shtetit ,Antony Blinken, e ka telefonuar sot ministrin e Jashtëm të Polonisë, Zbigniew Rau, për të diskutuar lidhur me shpërthimet në Poloninë lindore.

Blinken shprehu ngushëllime për dy jetët e humbura dhe përsëriti mbështetjen dhe ndihmën e plotë të ShBA-së për hetimin e këtij rasti, njofton Klan Kosova.

“Duke nënvizuar fuqinë e lidhjeve të NATO-s, Blinken dhe Rau theksuan rëndësinë që aleanca të vazhdojë të qëndrojë në koordinim të ngushtë derisa të vlerësohet ky zhvillim dhe hapat e duhur të ardhshëm”.

SHIKO MË SHUMË

Bursa e Turqisë goditet nga një tërmet 5.1 ballë, u ndje edhe në Stamboll

Sipas informacioneve në faqen e Presidencës së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), një...

Reshjet e mëdha të borës pengojnë udhëtimet në Gjermani, Zvicër dhe Austri, qindra fluturime janë shtyrë ose anuluar

Reshjet e dendura të borës kanë ndikuar në ndërprerjen e udhëtimeve në Gjermaninë jugore...

Gaza po shkon drejt një ndërprerjeje totale të internetit

Gaza po i afrohet një ndërprerjeje pothuajse totale të internetit pasi rajoni pësoi humbjen...