Bëhen homazhe tek busti i Heroit Ismail Luma, varrezat e dëshmorëve në Shtime, Kompleksin memorial në Reçak

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...

Me rastin e 15 Janarit – Ditës së Përkujtimit të Gjenocidit të Serbisë ndaj shqiptarëve në Kosovë, Nënkryetari Diamant Bytyqi, së bashku me bashkëpunëtorët, sot kanë nisur ditën duke bërë homazhe tek busti i Heroit Ismail Luma në Lipjan dhe tek varri i tij në varrezat e dëshmorëve në Shtime, po ashtu ky delegacion ka vazhduar vizitën në Kompleksin memorial në Reçak për të bërë homazhe në 24 vjetorin Masakrës së Reçakut.
Lavdi!

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...