Bëhen homazhe me rastin e 12 Qershorit Ditës së Çlirimit të Komunës së Lipjanit

PUBLIKUAR

Me rastin e 12 Qershorit Ditës së Çlirimit të Komunës së Lipjanit, sot kanë nisur aktivitetet në përkujdesjen e Kryetarit të Komunës Imri Ahmeti e të organizuara nga Drejtoria për Kulturë Rini dhe Sport, për shënimin e kësaj dite të rëndësishme.
Me këtë rast, Kryetari Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorë bëri homazhe dhe ka vendosur buqeta lulesh pranë shtatores së Komandantit Legjendar “Adem Jashari” në qytetin e Lipjanit për të përkujtuar sakrificën e tyre për liri.

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Arrestohen dy persona në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se janë arrestuar dy të dyshuar një femër dhe  një...

Armend Grajqevci zgjedhet Kryetar i Forumit Rinor të LDK-së

Në një atmosferë festive sot u mbajt Kuvendi XI-të i Forumit të Rinisë të...

Zgjatet orari punës në sektorin e gjendjës civile në Komunën e Lipjanit

Me vendim të Kryetarit të Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti nga sot zgjatet e...