Arrin Peugeoti i ri 408, gjenerata e tretë që do të fillojë të shitet në Kinë

PUBLIKUAR

Peugeot me një “tejzer” ka konfirmuar se së shpejti në Kinë do të prezantojë gjeneratën e tretë të modelit 408.

Më saktësisht bëhet fjalë për limuzinën e versionit 308, por që tani bazohet në gjeneratën më të re, transmeton Telegrafi.

Peugeot 408 i ri nga qershori do të shitet vetëm në Kinë, pavarësisht se akoma nuk dihet me çfarë motorë.

Modeli aktual është në dispozicion me motorët 1.2 dhe 1.6 turbo-benzinë (me 136 përkatësisht 170 kuaj-fuqi), e në paletën e ofertës është edhe ndërruesi automatik me gjashtë shpejtësi.

Nuk dihen as dimensionet e 408-ës së re, por besohet se do të jetë sikurse modeli aktual – i gjatë 4750 mm, 1820 i gjerë dhe 1488 mm i lartë.

Në ndërkohë, media të caktuara kineze kanë publikuar një sërë fotografish të 408-it të ri, përfshirë një ku shihet brendësia. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Mercedes-Benz është prodhuesi i parë gjerman që miraton lidhësin NACS të Tesla-s për veturat elektrike

Mercedes-Benz njoftoi miratimin e lidhësit për karikim NACS të Tesla-s në automjetet e saj...

Sa kohë duhet “për të mbushur me rrymë” një makinë Tesla?

Caktimi i kohëzgjatjes së mbushjes së një automjeti elektrik si Tesla thuhet se është...

Pse rriten kaq shumë përmasat e veturave nga brezi në brez?

Prej kohësh ka qenë e zakonshme që veturat të rriten nga brezi në brez,...