Arrin Peugeoti i ri 408, gjenerata e tretë që do të fillojë të shitet në Kinë

PUBLIKUAR

Peugeot me një “tejzer” ka konfirmuar se së shpejti në Kinë do të prezantojë gjeneratën e tretë të modelit 408.

Më saktësisht bëhet fjalë për limuzinën e versionit 308, por që tani bazohet në gjeneratën më të re, transmeton Telegrafi.

Peugeot 408 i ri nga qershori do të shitet vetëm në Kinë, pavarësisht se akoma nuk dihet me çfarë motorë.

Modeli aktual është në dispozicion me motorët 1.2 dhe 1.6 turbo-benzinë (me 136 përkatësisht 170 kuaj-fuqi), e në paletën e ofertës është edhe ndërruesi automatik me gjashtë shpejtësi.

Nuk dihen as dimensionet e 408-ës së re, por besohet se do të jetë sikurse modeli aktual – i gjatë 4750 mm, 1820 i gjerë dhe 1488 mm i lartë.

Në ndërkohë, media të caktuara kineze kanë publikuar një sërë fotografish të 408-it të ri, përfshirë një ku shihet brendësia. /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

U kritikua për linjat, dizajneri i BMW-së tregon arsyet e pamjes kontroverse të modelit XM

Domagoj Dukec pranon se është marrë vendimi, që qëllimisht të rritet dizajni i dritave...

Corvette do të bëhet markë e ndarë në vitin 2025 – do të ketë modele të shumta

Pasi Chevrolet e lansoi Corvette C8 me motorin e vendosur në mes të veturës,...

Lightyear bën histori, fillon prodhimin e automjetit të saj të parë me energji diellore Lightyear 0

Lightyear, kompania holandeze e teknologjisë së lartë që po zhvillon makinën e parë diellore-elektrike...