Arrestohet një person në rrugën “Xhavit Kozhani” në Lipjan

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ankuesi mashkull kosovar e ka hasur duke tentuar t’ia vjedh veturën me targa vendore.

Raporti i plotë nga Policia:


VJEDHJE E EËNDË NË TENTATIVË & POSEDIM I PAAUTORIZUAR I NARKOTIKËVE

Rr. Xhavit Kozhani, Lipjan 18.11.2022 – 20:56.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që ankuesi mashkull kosovar e ka hasur duke tentuar t’ia vjedh veturën me targa vendore.

Njësitë relevante në vendin e ngjarjes tek i dyshuari kanë gjetur dhe sekuestruar një sasi të vogël substancë narkotike dhe një brisk.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. 

 

LAJME TË TJERA

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

SHIKO MË SHUMË

Kryetari Imri Ahmeti po qëndron në Izrael, bashkë me disa Kryetar Komunash

Me ftesë të Asociacionit të Autoriteteve Lokale në Izrael, bashkë me disa kryetarë të...

Sekuestrohet një armë në Torinë të Lipjanit

Policia e Rajonit të Prishtinës, respektivisht hetuesit e stacionit policor të Lipjanit, sot në...

Sekuestrohet drogë në Lipjan, arrestohen tre persona të dyshuar

Policia e rajonit të Prishtinës në kuadër të punës së saj për parandalimin e...