Arrestohet një person në Lipjan, mbante armë pa leje me vete

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Tahiri: Mos të ketë presion politik te KPM-ja

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë të mos ketë presion...

Sulmi terrorist në Banjskë, Gjykata ua vazhdon edhe për nga dy muaj paraburgimin tre të dyshuarve

Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka zgjatur edhe për dy muaj paraburgimin tre të...

Policia Kosovës ka njoftuar se është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, për shkak se gjatë kontrollit në veturën e tij është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe shtatë fishekë

Raporti plotë nga Policia:


ARMËMBAJTJE PA LEJE

Rr. Bajram Gashi, Lipjan / 27.11.2023 – 01:50.

Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, për shkak se gjatë kontrollit në veturën e tij është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë dhe shtatë fishekë.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

SHIKO MË SHUMË

Pacolli: Edhe 20 biznese të reja në Lipjan

Drejtori i Zhvillimit Ekonomik në Komunën e Lipjanit, Valon Pacolli ka bërë të ditur...

Si ndodhi ngjarja në Lipjan, Policia shtënë në ajër

Policia Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 14:00, kemi pranuar informatën për një...

Therrje me thikë në Lipjan

Sipas raportit nga Policia Kosovës është bërë e ditur se viktima mashkull kosovar ishte dërguar...