Arrestohet një i mitur në Lipjan

Policia Kosovës ka bërë të ditur se në Lipjan në ora 09:47 është arrestuar i dyshuari i mitur Mashkull/K – Shqiptarë i cili kishte shkuar te shtëpia e viktimës mashkull K-Shqiptarë kishte tentuar që ta sulmojë atë.

I dyshuari ka goditur derën e shtëpisë së viktimës dhe thyer një xham, thuhet në raport nga Policia.

E SPONZORIZUAR

I dyshuari pas intervistimit me vendim te prokurorit dërgohet ne mbajtje.