Aksidenti djeshëm në Hallaq ku mbeti i vdekur një person, raporti zyrtar nga Policia

Policia Kosovës ka dalur me raport zyrtarë lidhur me aksidentin që ndodhi dje në rrugën Lipjan-Magurë, gjegjësisht në fshatin Hallaq i Vogël.

Si pasoj e këtij aksident ka mbetur i vdekur një person.

E SPONZORIZUAR

NCIDENTET TJERA /NGJARJET

AKSIDENT TRAFIKU ME  FATALITET

Fsh. Hallaq, Lipjan 06.09.2019-19:00.  Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke drejtuar veturën me targa lokale, duke mos përshtatur shpejtësinë e lëvizjes, është aksidentuar me një veturë tjetër me targa lokale që drejtohej nga viktima mashkull K-Shqiptar.

Si pasojë e aksidentit të dy drejtuesit pësojnë lëndime trupore dhe janë dërguar ne QKUK për tretman mjekësor, ku viktima si pasojë e lëndimeve të rënda ndërron jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion ndërsa, i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.