15 ide për rregullimin e shtëpisë: Ngjyrat më të bukura që do ta bëjnë shtëpinë tuaj shumë të këndshme dhe moderne!

PUBLIKUAR

Dëshironi që shtëpia juaj të duket shumë moderne dhe që në të secili familjar të ndihet këndshëm?

Në sezonin pranverë/verë 2018 do të dominojnë ngjyrat pastele. Ashtu siç mund t’i shihni në rroba, këpucë, po ashtu mund t’i praktikoni edhe në enterierin e shtëpisë suaj, transmeton Telegrafi.

Dëshironi që në shtëpinë tuaj të fusni freski pranverore dhe ajrosje, këtë mund ta bëni edhe me vetëm disa detaje në ngjyra pasteli: me jastëkë zbukurimi, mbulesa, tavolina të vogla etj.

Disenjatorët e enterierit propozojnë që ta braktisni idenë e ngjyrës së bardhë të mureve ose së paku një mur në dhomën e ditës apo në dhomën e gjumit ose në ndonjë lokal tjetër ta ngjyrosni me nuancë të butë pasteli të ngjyrës së gjelbër, të kaltër, të hirtë apo madje edhe ngjyrë vjollce.

Detajet në ngjyrë pasteli të trëndafiltë gjithashtu shtëpisë suaj do t’i japin freskinë, frymën pranverore!

Ato ambientin tuaj të banimit do ta bëjnë posaçërisht të këndshëm për jetë. Idetë janë të shumta, prandaj disa nga to shikoni në galeri dhe inspirohuni për freskinë e hapësirës suaj jetësore.

Shikoni propozimet tona në galeri!

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

LipjaniNews – ofertë Marketingu për 12 Muaj

Portali LipjaniNews në kuadër të bashkëpunimit me bizneset, ka krijuar hapësirën e nevojshme për...

24h në shërbimin tuaj, Radio Taxi Arioza Lipjan

Radio Taxi Arioza 24 orë tani e tutje në sherbimin e qytetarëve ku do...

Hello Mgid