Zyrtarizohet, Onana përfundon Botërorin dhe largohet nga Katari

PUBLIKUAR

Sipas La Gazzetta Dello Sport, konflikti në mes të Andre Anona dhe trajnerit të Kamerunit, Rogober Song dhe presidentit të federatës, Samuel Eto’o është i pariparueshëm, kështu që portieri i Interi është larguar nga Katari me fluturimin e parë

Onana ishte lënë çuditërisht jashtë skuadrës së Kamerunit në ndeshjen e tyre kundër Serbisë të hënën. Raportet treguan që 26 vjeçari ka pasur një mospajtim teknik me trajnerin Song.

Gjatë konferencës për media pas ndeshjes, ish mesfushori tha që Onana mund ta vazhdojë Botërorin, por së pari duhet t’i ndryshojë sjelljet e tij dhe të “respektojë rregullat”.

Federata e Futbollit e Kamerunit po ashtu lëshoi një deklaratë të hënën në mbrëmje duke konfirmuar besimin në Song dhe thanë që Onana është suspenduar përkohësisht nga skuadra.

Ata nuk specifikuan nëse ai do ta vazhdojë udhëtimin e tij në Botëror, por Onana e ka marrë gjendjen në duart të veta dhe është larguar nga Katari.

Sipas disa mediave, portieri i Interit tashmë është larguar dhe këtë ai e ka konfirmuar edhe përmes rrjeteve sociale.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...