Zyrtare: Vermaelen lojtar i Barcës

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

2

Qendërmbrojtësi belg, Thomas Vermaelen ka kompletuar transferimin te Barcelona.

28-vjeçari është larguar nga Arsenali drejt katalunasve për 19 milionë euro.

Vermaelen arriti marrëveshje personale me Blaugranët në javën e kaluar duke e refuzuar Manchester Unitedin.

Barca do të paguajë fillimisht 15 milionë euro për futbollistin e ri, ndërsa katër milionë të tjera janë përfshirë në shtesa në formë bonusesh.

Transferimin e Vermaelen e kanë konfirmuar të dy klubet.

Belgu kaloi te Arsenali në vitin 2009 nga Ajaxi. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...