Zyrtare: Të tre kandidatët e LDK-së në Lipjan arrijnë votat për deputet

29 ka fituar 29 ulëse në Kuvendin e Kosovës në zgjedhjet e fundit. Ndërsa sot Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të gjashtë tetorit.

Të tre kandidatët e LDK-së nga Komuna e Lipjanit, Vlora Limani Hajnuni, Shkelzen Hajdini dhe Ilir Tasholli kanë zënë ulëse në Kuvendin e Kosovës.

VLORA LIMANI-HAJNUNI  8 944 vota, SHKELZEN HAJDINI 8 776 vota, dhe  ILIR TASHOLLI 7 973 vota.

Lista e plotë e 29 përsonave më të votuar sipas KQZ:

1 VJOSA OSMANI SADRIU F 176 188
2 KUJTIM SHALA M 39 091
5 ANTON QUNI M 31 816
4 LUMIR ABDIXHIKU M 29 565
3 AVDULLAH HOTI M 26 155
7 BESIAN MUSTAFA M 18 434
78 MARIGONA GECI F 17 740
8 DRITON SELMANAJ M 16 213
13 ARBAN ABRASHI M 14 181
34 EKREM HYSENI M 13 605
95 FETAH RUDI M 12 648
40 FRASHER DEMAJ M 12 323
29 SHKËMB MANAJ M 11 420
14 ARBEN GASHI M 10 678
17 ARMEND ZEMAJ M 10 622
37 ARDIAN SHALA M 9 382
22 HAXHI AVDYLI M 9 245
30 VLORA LIMANI-HAJNUNI F 8 944
54 RREZARTA KRASNIQI F 8 878
31 SHKELZEN HAJDINI M 8 776
6 LIRIJE KAJTAZI F 8 685
55 ILIR FERATI M 8 598
20 FATMIR REXHEPI M 8 473
9 HYKMETE BAJRAMI F 8 407
61 ILIR TASHOLLI M 7 973
10 DORUNTINË MALOKU- KASTRATI F 7 949
83 HATIM BAXHAKU M 7 905
15 BESA GAXHERRI F 7 082
21 VALENTINA BUNJAKU-REXHEPI F 7 066