Zyrtare: Lallana nënshkruan për Liverpoolin

PUBLIKUAR

11

Liverpooli e ka transferuar Adam Lallanan nga Southamptoni –bën të ditur klubi nga Anfield.

Mesfushori anglez është lidhur që një kohë të gjatë me një kalim te Liverpool dhe tashmë ai është konfirmuar si lojtar i tyre.

“Më është realizuar dëshira ime për të luajtur te një klub aq fantastik, në Ligën e Kampionëve dhe për të garuar për titujt e Ligës Premier”, ka thënë 26-vjeçari.

“Jam shumë i entuziazmuar për kapitullin e ardhshëm në karrierën time, pas ardhjes te një klub special si Liverpooli”.

“Në sezonin e kaluar thellë në vete thosha: ‘Shpresoj që një ditë të luaj për atë skuadër’. Tash kjo ëndërr është realitet”, ka thënë 26-vjeçari.

“Jemi të kënaqur që kemi siguruar njërin nga top-talentët e Ligës Premier”, është shprehur menaxheri i Redsave, Brendan Rodgers.

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...