Zyrtare: Ky mbrojtës do ti bashkohet Barcelonës në verë

Barcelona ka kompletuar transferimin e talentit te mbrojtjes, të riut Jean-Clair Rodibo

19 vjeçari ka qenë në përcjellje të disa klubeve për shkak të paraqitjeve të mira me Toulouse, por Blaugrana ka arritur që të fitojë garën dhe ta transferojë atë.

Ata kanë qenë duke e përcjellur atë për disa kohë, sidomos pas problemeve që patën në mbrojtje, kurse arritën ti kenë shërbimet e tij.

Todibo do të arrijë në Camp Nou gjatë verës kurse deri në fund të këtij sezoni do të jetë në klubin e tij.

Varësisht nga paraqitjet e tij në ndeshjet parasezonale, do të shikohet se a do ta ndal Barcelona apo do ta huazojë edhe për një vit.

Juventusi po ashtu kishte dashur ta transferonte tinejxherin, por dëshira e lojtarit për t’iu bashkuar Blaugranas ishte çelësi në arritjen e kësaj marrëveshje.

Një rol të madh e ka luajtur edhe bashkëvendësi i tij, Eric Abidal që ka ndikuar në vendimin e Todibos. /GazetaExpress/