Zyrtare: Galtier konfirmon transferimin e Renato Sanches

PUBLIKUAR

Trajneri i PSG, Christophe Galtier ka lajmëruar arritjen e Renato Sanches nga LOSC. “Kjo ishte një mundësi e mirë dhe ne e shfrytëzuam”.

Mesfushori është në një luftë transferi që disa javë dhe pavarësisht sugjerimeve që janë bërë javëve të fundit, kuqezinjtë bën disa hapa por Galtier duket se ua mbylli dorën atyre.

“Renato Sanches është një lojtar i cili ka kualitete që të tjerët nuk i kanë, sidomos nëse e krahasoni atë me Marco Varrattin dhe Vitinhan”, tha Galtier në konferencë për shtyp.

“Ai është një tip ndryshe i lojtarit, ai mund të krahasohet me Danilon. Ai është shumë eksploziv, shtynë përpara dhe ka një impakt real në lojë”.

“Ne e pamë këtë mundësi në tregun e transferove dhe e morëm lojtarin që ne e njohim mirë, i cili ka përvojë ndërkombëtare dhe e njeh mirë Ligue 1, kështu që kur ka këso mundësish, ne i shfrytëzojmë ato”.

Edhe pse Milan i ofrojmë më shumë para Lille, Renato Sanches preferoi më shumë Paris Saint-Germain dhe bëri marrëveshje me ta. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...