Zyrtare: Frank Lampard shkarkohet nga pozita e trajnerit të Evertonit

PUBLIKUAR

Frank Lampard është shkarkuar nga pozita e trajnerit te Evertoni.

Klubi nga qyteti i Liverpoolit ka njoftuar zyrtarisht këtë të hënë për vendimin për shkarkimin e anglezit, shkruan Gazeta Express.

Lampard u shkarkua nga pozita e trajnerit shkaku i rezultateve të dobëta.

Bashkë me të janë larguar edhe ndihmësit; Joe Edwards, Paul Clement, Ashley Cole dhe Chris Jones. Kurse, Alan Kelly do të mbetet trajner i portierëve.

“Angazhimi dhe përkushtimi i Frank dhe ekipit të tij kanë qenë shembullor gjatë gjithë kohës së tyre në klub, por rezultatet e fundit dhe pozicioni aktual i ligës nënkuptonin që ky vendim i vështirë duhej marrë”, thuhet mes tjerash në njoftimin e klubit.

Evertoni, pas 20 ndeshjeve të zhvilluara në Premierligë këtë sezon, ka grumbulluara 15 pikë dhe renditet në pozitën e parafundit (19) në tabelë.

Lampard me skuadrën nga “Goodison Park” këtë sezon regjistroi tri fitore, gjashtë barazime dhe 11 humbje në elitën e futbollit anglez.

Evertoni njoftoi gjithashtu se tashmë ka nisur punën për të gjetur zëvendësuesin e 44-vjeçarit.

“Klubi ka filluar procesin për të siguruar një trajner të ri dhe do të japë përditësime për emërimin në kohën e duhur. Paul Tait dhe Leighton Baines do të marrin pjesë në stërvitje derisa të emërohet një trajner i ri”, thuhet në njoftimin zyrtar. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...