Zyrtare: Bersant Celina nënshkruan me Kasimpasan

PUBLIKUAR

Bersant Celina karrierën do ta vazhdojë në Turqi.

Reprezentuesi i Kosovës ka kompletuar huazimin e tij nga Dijoni te Kasimpasa.

Lajmi është bërë i ditur këtë të martë nga klubi turk, shkruan Gazeta Express.

Celina do të luajë si i huazuar te Kasimpasa për sezonin 2022/23, teksa në marrëveshje është përfshirë edhe opsioni i blerjes.

25-vjeçari në sezonin e fundit ishte i huazuar te skuadra angleze, Ipswich Town.

Ndryshe, Bersant Celina me Dijonin ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Vlen të theksohet se mesfushori prizrenas te Kasimpasa do të bashkohet me reprezentuesin tjetër kosovar, Florent Hadërgjonaj. /Gazeta Express/

 

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...