Zyrtare: Aaron Ramsey nënshkruan me klubin e njohur francez

PUBLIKUAR

Aaron Ramsey karrierën do ta vazhdojë në Francë.

Reprezentuesi i Uellsit ka arritur marrëveshje me OGC Nice, klubi i cili edhe ka zyrtarizuar marrëveshjen këtë të hënë, shkruan Gazeta Express.

Klubi francez nuk e ka bërë të ditur ende kohëzgjatjen e kontratës së Ramseyt.

31-vjeçari te Nice ka kaluar si lojtar i lirë, pasi ai së fundi shkëputi kontratën me Juventusin.

Aaron Ramsey në sezonin e fundit ishte i huazuar te Rangers, teksa në të kaluarën ka luajtur edhe te Arsenali. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...