Zvicra publikon video nga stërvitja, para ndeshjes ndaj Kosovës

PUBLIKUAR

Nesër me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës, e vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Evropian 2024.

“Dardanëve” u nevojitet fitorja për t’i mbajtur gjallë shpresat për kualifikim, shkruan Gazeta Express.

E “helvetikët” po vazhdojnë stërvitjet para këtij dueli.

Faqja zyrtare e tyre në Twitter ka publikuar një video me disa momente nga seanca stërvitore.

Sot pasdite, trajneri i Zvicrës, Murat Yakin dhe kapiteni Granit Xhaka do të dalin në konferencë për media.

 

 

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...