Zjarr në Gadime, përfshihen dy vetura

PUBLIKUAR

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy veturat e tij me targa vendore janë përfshirë nga zjarri. Si pasojë e zjarrit i janë dëmtuar edhe tre dritare të shtëpisë

Raporti plotë nga Policia:


Fsh. Gadime e Ulët, Lipjan 22.09.2022 – 04:28.

Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy veturat e tij me targa vendore janë përfshirë nga zjarri.

Si pasojë e zjarrit i janë dëmtuar edhe tre dritare të shtëpisë.

Njësitë relevante policore dhe zjarrfikësit kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin.

Lidhur me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet.

 

LAJME TË TJERA

Dy të arrestuar në Prizren, dyshohet se katër vite më parë kanë bërë shpërlarje të parave

Dy persona janë arrestuar në Prizren nën dyshimin se kanë kryer veprën penale “shpërlarje...

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Bukuroshja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, ka qenë e pranishme edhe këtë vit në...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Sot do të kemi mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës...

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

SHIKO MË SHUMË

Drejtori serb i shkollës në Lipjan s’i lë komunarët të hyjnë brenda (VIDEO)

Stafi i shkollës ku mësojnë fëmijët serbë në Rubovc të Lipjanit, nuk lejuan hyrjen...

Lipjan, ushtroi dhunë fizike, konfiskohet një armë

 Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesja femër kosovare ka informuar se i dyshuari mashkull...

Nënkryetari Bytyqi: Ngjarja tragjike në veri, është sulm ndaj sovranitetit të Republikës së Kosovës

Nënkryetari Komunës së Lipjanit, Diamant Bytyqi ka thënë se ngjarja tragjike në veri, vrasja...