Zhvillime të reja te Barcelona, Dembele pritet të rinovojë kontratën

PUBLIKUAR

Barcelona raportohet se i ka bërë një ofertë të re Ousmane Dembeles për rinovim të kontratës.

Oferta e re nga katalunasit vije pas takimit me agjentin e lojtarit, Moussa Sissoko, këtë të hënë – transmeton Gazeta Express.

 

Sissoko është parë në Barcelonës dhe besohet se në takimin me zyrtarët e klubit ka folur për Dembelen, të cilit kontrata i skadon zyrtarisht më 30 qershor.

“RAC1” ka raportuar se reprezentuesi francez ka marrë një ofertë të re nga Barça, që është më e ulët se oferta e mëhershme që ishte bërë në dhjetor.

Megjithatë, nga klubi i Barcelonës thuhet se janë të sigurt se ai do të pranojë zgjatjen e kontratës sepse prioriteti i tij është të qëndrojë në “Camp Nou”.

Edhe “Cope” ka raportuar ngjashëm. Sipas këtij mediumi, Dembele nuk ka asgjë të nënshkruar me ndonjë tjetër klub dhe se dëshira e tij e parë ka qenë gjithmonë për të qëndruar te Barcelona.

Dembele është pjesë e Barcelonës që nga viti 2017. 25-vjeçari ishte transferuar nga Borussia Dortmundi për 140 milionë euro. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...