Zbulohet shuma e ofertës zyrtare të Arsenalit për Gabriel Jesusin

PUBLIKUAR

Arsenali është mjaft i interesuar për transferimin e Gabriel Jesusit.

Kalimi i Erling Haalandit në Manchester City i ka rritur mundësitë e largimit të sulmuesit brazilian nga “Etihad Stadium”.

Menaxheri i lojtarit dje konfirmoi se ka pasur bisedime me drejtuesit e “Gunners”, duke zbuluar tutje se lojtarit i pëlqen projekti i klubit londinez.

E sot, portali “Goal.com” raporton se “Topçinjtë” kanë bërë ofertë zyrtare për përfaqësuesin brazilian, përcjell “Gazeta Express”.

Arsenali në fakt i ofron 50 milionë euro për sulmuesin e rrezikshëm.

Mbetet të shihet nëse kampioni aktual anglez do ta pranojë ofertën për 25 vjeçarin.

Thuhet se negociatat janë në fazë të avancuar dhe gjatë verës mund ta shohim Gabriel Jesusin duke u bërë bashkëlojtar me Granit Xhakën.

Arsenali ka nevojë për sulmues pas largimit të Pierre-Emerick Aubameyangut, e me gjasë edhe të Alexandre Lacazette gjatë verës që vjen. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Afërdita Dreshaj shfaq linjat trupore nga fitnesi

Modelja dhe këngëtarja, Afërdita Dreshaj ka disa kohë që nuk është aktive me ndonjë...

Inspektorëve serbë iu ndalen 40 për qind e pagave

Komisioni disiplinor ka marrë masa ndaj inspektorëve të cilët nuk kishin kryer përgjegjësitë e...

Specialja me hetime sekrete për rrjedhjen e dokumenteve të tyre

Dhomat e Specializuara i kanë shpallur fajtor ish-udhëheqësit e OVL e UÇK-së, Hysni Gucatin...

Gjuriq i lajmërohet Kurtit pasi e quajti Vuçiqin autokrat

Ambasadori i Serbisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Marko Gjuriq ka reaguar pasi...

SHIKO MË SHUMË

Kroos nuk ngutet për rinovimin e kontratës me Realin

Toni Kroos erdhi te Real Madridi në vitin 2014. Ai la pas Bayern Munich,...

Barcelona arrin marrëveshje me Lewandowskin, këto janë detajet

Negociatat mes Barcelonës dhe sulmuesit polak, Robert Lewandowski po ecin mjaft mirë dhe raportohet...

Dybala ka arritur marrëveshje me klubin e ri, zbulohen detajet

Paulo Dybala i dha fund me lot në sy eksperiencës në Juventus përpara tifozëve...