Zbulohet oferta e parë e Barcelonës për Martinezin

PUBLIKUAR

Barcelona raportohet se e ka bërë tashmë ofertën e parë për Inigo Martinez.

Xavi dëshiron që të përforcohet edhe më shumë në fazën e mbrojtjes dhe mbrojtësi i Athletic Bilbaos është në listën e dëshirave të tij, transmeton Gazeta Express

Sipas “SPORT”, Barcelona i ka ofruar Bilbaos 15 milionë euro për Martinezin.

Tutje, sipas mediumit spanjoll, nëse oferta nuk do të pranohet nga baskët, Barça nuk pritet që të bëjë përpjekje të mëdha për mbrojtësin spanjoll.

Katalunasit thuhet se mund të presin deri në verën e vitit të ardhshëm, kur 31-vjeçari mund t’iu bashkohet si lojtar i lirë.

Inigo Martinez me Athletic Bilbaon ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2023. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...