Ylli i Newcastle është alternativa e Milanit, nëse klubi nuk e transferon Zaniolon

PUBLIKUAR

Milani raportohet se është i vetëdijshëm se mund të jetë e vështirë për të blerë Nicolo Zaniolo të Romës këtë muaj dhe kanë nisur të eksplorojnë alternativat.

“Rossonerët” thuhet se kanë filluar të konsiderojnë një lëvizje të mundshme për të preferuarin e tifozëve të Newcastle Unitedit, Allan Saint-Maximin, transmeton Gazeta Express.

Zaniolo ia bëri të qartë Romës se dëshiron të largohet këtë muaj dhe Milani doli si pretendent, por oferta e tyre aktuale besohet nuk ka gjasa t’i bindë romakët, duke i detyruar ata të konsiderojnë alternativa.

Siç raportohet nga “TMW”, Paolo Maldini dhe Frederic Massara kanë filluar të vëzhgojnë nga afër Saint-Maximin, duke besuar se ai mund të jetë një nënshkrim ideal për Milanin këtë muaj.

Francezi, i cili ka kontratë me Newcastle deri në verën e vitit 2026, po ka minuta të kufizuar nën drejtimin e Eddie Howe këtë sezon, duke qenë titullar vetëm në katër ndeshje në Premierligë.

25-vjeçari ka shënuar një gol këtë sezon dhe ka kontribuar me tri asistime. /Gazeta Express/

Allan Saint-Maximin: Newcastle midfielder returns to training following  coronavirus illness | Football News | Sky Sports

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...