Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

PUBLIKUAR

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të lirë” pasi do t’ju skadojnë kontratat me klubet përkatëse.

Në mesin e lojtarëve që do ta mbyllin bashkëpunimin me klubet aktuale më 30 qershor janë edhe disa yje, të cilët nuk kanë gjetur ende sistemim diku tjetër, edhe pse disa prej tyre janë afër arritjes së marrëveshjes me klubet me të cilat janë në bisedime, shkruan “Gazeta Express”.

Në mesin e yjeve që do t’ju skadojë kontrata me klubet respektive këtë javë janë edhe: Paul Pogba, Ousmane Dembélé, Corentin Tolisso, Paulo Dybala, Angel Di Maria, Christian Eriksen, Andreas Christensen, Franck Kessie, Serge Aurier, Andrea Belotti, Jesse Lingard, André Onana e Divock Origi.

Pra, kjo do të jetë një mundësi e artë për klubet që ta marrin ndonjërin prej këtyre lojtarëve pa paguar dëmshpërblim për ta.

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...