Xhaka e Mustafi shkojnë në Amerikë

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, bashkë me pjesën tjetër të ekipit të Arsenalit, e kanë marrë rrugën drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku do ta zhvillojnë fazën përgatitore parasezonale

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi e kanë marrë rrugën drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shkruan Gazeta Express.

E SPONZORIZUAR

Në fakt, dyshja shqiptare, së bashku me pjesën tjetër të ekipit të Arsenalit, sot janë nisur për në Amerikë, ku “Topçinjtë” do ta vazhdojnë fazën përgatitore parasezonale.

Dyshja shqiptare e ka postuar një fotografi në Instagram, ku shihen së bashku të ulur në aeroplan.

“Faza parasezonale fillon tash. Ndalesa e radhës, Los Angeles”, ka shkruar mesfushori kosovar.

Arsenali në turneun e SHBA-së do të zhvillojë edhe ndeshje miqësore, krahas përgatitjeve që do t’i kryejë atje.

Sezoni i ri i Premierligës do të fillojë më 9 gusht, ndërsa “Gunners” ndeshjen e parë do ta luajnë më 11 gusht kundër Newcastle United në udhëtim. /Gazeta Express/