Xavi zbulon favoritët e tij për të triumfuar në Kupën e Botës

PUBLIKUAR

Xavi ka dhënë mendimet e tij rreth favoritëve për të triumfuar në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ish-mesfushori spanjoll fitoi tre tituj të mëdhenj ndërkombëtarë me “La Rojan” si lojtar, përfshirë triumfin e madh në Kupën e Botës të vitit 2010 – transmeton Gazeta Express.

Xavi pranoi se është i impresionuar nga Luis Enrique dhe Spanja përpara se kjo kombëtare të zhvillojë ndeshjen e parë, kundër Kosta Rikës, më 23 nëntor.

“Unë shoh një Kupë Bote shumë të barabartë, por me dy amerikano-jugorë një hap mbi evropianët”, tha trajneri i Barcelonës, sipas “Marca”.

“Unë e shoh Brazilin si shumë të fortë dhe Leon (Messi) me Argjentinën, shumë të motivuar”, shtoi Xavi. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Një burrë ankohet se dikush i mori 5 vetura në autosallonin e tij dhe nuk i pagoi

Një burrë është ankuar se dikush i ka marrë 5 vetura në autosallonin e...

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

SHIKO MË SHUMË

Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...