Xavi: Duam të luftojmë për t’i fituar La Ligan, Kupën dhe Ligën e Evropës

PUBLIKUAR

Xavi Hernandez i ka objektivat e qartë sa i përket këtij sezoni.

Trajneri i Barcelonës po punon që “Blaugrana” ta mbyllin në mënyrë të suksesshme këtë edicion përkundër eliminimit të hershëm nga Liga e Kampionëve.

Legjenda e katalunasve ka folur para ndeshjes së Copa del Rey ndaj Real Sociedadid, ku pret të jenë të pranishëm në stadium 80 mijë njerëz, njëjtë si në ndeshjen me Getafen.

Xavi nuk e ka fshehur faktin se Barça këtë sezon synon t’i fitojë krejt trofetë në garat ku është duke marrë pjesë, shkruan “Gazeta Express”.

“Jemi në një moment të shkëlqyeshëm dhe Superkupa në ka dhënë besim. Duam të kërkojmë dhe të pretendojmë më shumë nga vetja e jonë, nuk duhet të kënaqemi me një trofe. Duam të luftojmë në kampionat, në Kupë dhe në Ligën e Evropës”, u shpreh Xavi në konferencë për shtyp.

Ai është i lumtur që do ta ketë në dispozicion Robert Lewandowskin, ndërsa insiston se nuk ka menduar asnjëherë ta lë të largohet Franck Kessie nga “Camp Nou” në afatin kalimtar të janarit.

Xavi nuk e përjashton mundësinë e ndonjë përforcimi gjatë janarit, por insiston se për momentin nuk ka asgjë konkrete. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...