Vodhën një telefon në Prizren, policia kërkon ndihmë për identifikimin e tri grave (FOTO)

PUBLIKUAR

Policia në Prizren është duke kërkuar identifikimin e tri grave të cilat dyshohet se kanë vjedhur një telefon në një prej qendrave tregtare.

Aty dyshohet për veprën “Shpërdorim të pasurisë së huaj”, transmeton KlanKosova.tv.

“Me datën 29/12/2022 në ora 23:45, ankuesi B.M. ka raportuar se gjatë blerjes të gjësendeve në qendrën tregtare “Lorik”, në rr. “Wesli Klark”, Prizren , e kishte lënë telefonin Samsung A11 ku pasi kishte qenë duke e kryer pagesën, e ka lënë telefonin në tavolinë dhe në ato momente tre femra të dyshuara, të panjohura e marrin telefonin duke e fshehur dhe largohen nga lokali”, njofton policia.

Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët që kanë informacion për identitetin apo vendndodhjen e personave të dyshuar në fotot e bashkangjitur, të lajmërojnë apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor.

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Osmani uron presidentin e ri çek: Mezi pres të punojmë së bashku

Presidentja Vjosa Osmani ka uruar homologun e saj të ri çek, Petr Pavel, i...