Vjedhje në Magure, një shtetasi të huaji i gjendet një sasi e substancës se dyshuar narkotike

 Vjedhje në Magure, një shtetasi të huaji i gjendet një sasi e substancës se dyshuar narkotike

Foto: Ilustrim

Në fshatin Magure të Lipjanit ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se i dyshuari mashkull shtetas i huaj ka kaluar rrethojën e lokalit dhe ka vjedh disa birra.

I dyshuari është arrestuar dhe gjatë kontrollës iu është gjet edhe një qese me substancë narkotike.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Po ashtu, në Magure është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas i huaj pasi qe gjate kontrollit tek i njëjti është  gjetur dhe konfiskuar një sasi e substancës se dyshuar narkotike.

Me vendim te prokurorit i dyshuari lirohet ne procedure te rregullt.

LipjaniNews/

LipjaniNews.com