Vidal shokëve: Po shkoj te United

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...

3

Mesfushori i Juventusit, Arturo Vidal, u ka thënë shokëve të tij se ai po pret që të kalojë te Manchester United gjatë këtij muaji.

Daily Star shkruan se negociatat kanë filluar për një marrëveshje mes klubeve prej 45 milionë funtesh, por Juventusi po dëshiron edhe më shumë para.

United ka kërkuar që lojtari së pari të kalojë testet mjekësore, e më pas të paguhet shuma e caktuar që kërkon Juventusi dhe kjo edhe pritet të ndodhë.

Sipas mediave angleze Vidal në Australi sa është me ekipin e Juventusit u ka thënë edhe bashklojtarëve se për pak ditë do të kalojë te United dhe se tashmë u ka thënë lamtumirë të gjithëve.

Vidal do të ishte transferimi më serioz i United për këtë verë, pasi ai konsiderohet prej mesfushorëve më të mirë në botë. /Telegrafi/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...