Vdes babai i dy dëshmorëve nga Gjilani, Haradinaj ofron ngushëllime

PUBLIKUAR

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka ofruar ngushëllime familjes Ademi nga Bresalci i Gjilanit për vdekjen e Musli Ademit. Ai ka qenë babai i dy dëshmorëve të kombit, Fatmir dhe Blerim Ademi.

Haradinaj thotë se prindër si Musliu, kanë qenë më meritorët për lirinë e Ksoovës pasi rritën fëmijët e tyre në frymën kombëtare. Ai u ka ofruar ngushëllime familjarëve të të ndjerit.

“Pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të bacës Musli, nga Bresalci i Gjilanit, babai i dy dëshmorëve të kombit, Fatmir dhe Blerim Ademi. Prindërit e Heronjve, janë më meritorët për lirinë e Kosovës. Ndër breza ata kanë lindur, rritur dhe edukuar fëmijë në frymën kombëtare. Ngushëllime familjes Ademi, miqve dhe bashkëluftëtarëve!”, shkruan Haradinaj.

 

 

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...