Vazhdojn Brazili e Columbia

PUBLIKUAR

4Pasi që fituan ndeshjet kundër Chilit e Uruguait vazhdojn për në qerek-finale dy ekipet Latino-Amerikane dhe do të ballafaqohen qysh në ndeshjen e radhës këtë të Premte ku dhe do të përcaktohet gjysem-finalisti i parë.

Ndeshja Brazil vs Chili kishte një tempo të shpejt dhe realizuan vendasit me autor David Luiz por armata Chiliane u përgjigjë shumë shpejt pas një gabimi të mbrojtësve të Brazilit ku më së miri e shfrytëzoj Alexis Sanchez duke normalizuar gjërat në fushen e blertë.3

Por nuk mjaftuan as 90 e as 120 minuta që njera Kombëtare të triumfoj dhe u deshën penalltit ato që dërguan Brazilin më tutje pasi u treguan më të suksesëshem se Chilianët.

Ndërsa dueli i dytë ishte thënë më mirë James Rodriguez vs Uruguay pasi ai shenoj 2 golat për ”Los Caffeteros” dhe i dërgojn sinjal të qartë Luis Felipe Scolairt se nuk do ta ketë aspak të leht kundër lojës së bukur dhe lojtarëve shumë akivë të Columbis.2

Kështu tashmë kemi dhe Qerek-Finalistin e parë në këtë Botëror mjaftë atraktiv dhe me befasi të shumëta. LIPJANINEWS.INFO

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Mbappe për konfliktin me federatën për të drejtat e imazhit: Nuk e kam problem të luftoj për shokët e mi

Kylian Mbappe ka folur për konfliktin me Federatën Franceze të Futbollit. Më herët u bë...

Argjentina fitoi lehtësisht ndaj Hondurasit, shkon në 34 numri i ndeshjeve pa humbje

Argjentina shënoi fitore të lehtë në miqësoren kundër Hondurasit. Ndeshja që u zhvillua në “Hard...