Varane është i gatshëm për ndeshjen e parë të Francës në Kupën e Botës

PUBLIKUAR

Duke folur në konferencën e tij për shtyp këtë pasdite, Didier Deschamps, ka bërë të ditur se Raphael Varane do të jetë në dispozicion për ndeshjen e parë në Kupën e Botës.

Franca e zhvillon ndeshjen e parë nesër mbrëma, kundër Australisë – shkruan Gazeta Express.

Varane ishte në dyshim për këtë ndeshje shkaku i lëndimit që mori muajin e kaluar, në ndeshjen e Manchester Unitedit kundër Chelseat.

Megjithatë, zëvendës-kapiteni i “Les Blues” u ftua për pjesëmarrje në Kupën e Botës dhe tani është i gatshëm për të ndihmuar ekipin e tij.

Varane ishte stërvitur veçmas nga pjesa tjetër e skuadrës gjatë javës së kaluar dhe po ndiqte një program të personalizuar, siç ishte ish-bashkëlojtari i tij në Real Madrid, Karim Benzema, i cili të shtunën u largua përfundimisht nga grumbullimi.

Deschamps ka treguar gjithashtu se megjithëse Eduardo Camavinga humbi seancën stërvitore të djeshme, gjendja e tij fizike nuk është shkak për shqetësim. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

Persona të maskuar sulmojnë dy gazetarë në Veri

Dy gazetarë kosovarë janë sulmuar në Veri, nga persona të maskuar. Sipas raportimit të kolegëve...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...