Imri Ahmeti uron qytetarët me rasitn e Festës së Fitër Bajramit

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

Tuna pas rasteve të fundit në Kosovë: Gjysma dhunues e vrasës, gjysma thashethemexhi

Këngëtarja e njohur, Altuna Sejdiu-Tuna, ka bërë një reagim në mediat sociale. Përmes një storie...
10530835_821503131194834_3956760609461940955_n
Kryetari i Komunës Imri Ahmeti ka uruar qytetarët me rasitn e Festës së Fitër Bajramit
“Në emrin tim personal dhe në emër të Komunës së Lipjanit,  me rastin e Festës së Fitër Bajramit, uroj besimtarët myslimanë dhe gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit, duke iu dëshiruar solidaritet dhe paqe mes vete. 

Uroj që në këtë festë, në familjet tuaja të mbretërojë, uniteti, harmonia dashuria, për një jetë më të lumtur dhe të begatshme. 
Gjithashtu uroj që Zoti t’iu ketë pranuar agjërimin, dhe Festën e Fitër Bajramit, ta kaloni në atmosferë familjare dhe festive! I Juaji, Imri Ahmeti Kryetar i Komunës së Lipjanit”, thuhet në urimin e Ahmetit.
 
 

SHIKO MË SHUMË

Nderohen dëshmorët dhe martirët në fshatin Sllovi

  Kryetari i Komunës së Lipjanit, z. Imri Ahmeti së bashku me bashkëpunëtorë gjatë ditës...

Kanosje në Lipjan, arrestohet një person

Policia Kosovës ka njoftuar se ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se është kanosur nga...

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...