United ende s’po e rrit ofertën për De Jong – Barcelona kërkon minimumi 75 milionë euro

PUBLIKUAR

Ata kanë ofruar më shumë së 65 milionë euro plus bonuse, por Barcelona dëshiron së paku 75 milionë euro

Manchester united ende janë duke shikuar mundësitë për ta përforcuar skuadrën e tyre gjatë verës dhe Frenkie de Jong është njëri prej synimeve të tyre kryesor këtë verë.

Klubi i Premier Ligës është në bisedime me Barcelonën dhe lojtarin që kohë tashmë dhe po përpiqen që të nënshkruajnë me mesfushorin, por deri me tani këto bisedime nuk kanë sjell rezultatin që klubi ka kërkuar. Klubi anglez nuk e ka përmirësuar ofertën e tyre.

Fillimisht Manchester United ofrojë 60 milionë euro, me 20 milionë euro të tjera. Barcelona dëshiron më shumë se shuma fikse 65 milionë euro që u diskutua nga kontaktet që patën të dy klubet

Çmimi minimal i shitjes

Për ta marrë në konsideratë largimin e holandezit, Barcelona e ka vendosur çmimin minimal që është 75 milionë euro. Katalunasit paguan këtë shifër të Ajaxi për lojtarin në vitin 2019.

Barcelona do i qëndron karshi kësaj shifre dhe nuk e ka në plan që ta ulë atë. Manchester United, në anën tjetër, po përpiqen që të negociojnë çmimin më të mirë për shkak se ata e dinë situatën financiare të Barcelonës.

Por, Katalunasve nuk ju ngutet. Ata po bëjnë progres sa i përket problemit të pagave, por shitja e holandezit nuk do të thotë domosdoshmërisht që Robert Lewandowski do të sillet në klub.

Barcelona kështu po pret nga Manchester United që t’i përmbush kriteret e çmimit që ata kërkojnë apo ia kanë vënë De Jongut, kurse ata mandej duhet ta bindin lojtarin që të largohet për në këtë ekip.

“Jam në klubin më të madh në botë dhe ndihem mirë këtu”, është një ndër përgjigjet e fundit të De Jong. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Gjendet i vdekur një 42-vjeçar në Istog

Një 42-vjeçar është gjetur pa shenja jete në fshatin Dobrushë të Istogut. Lajmin për...

Rritja alarmante e rasteve me Covid-19, Instituti del me një apel për qytetarët

Pas rritjes alarmante të rasteve me Covid-19 në Kosovë, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike...

MASHTI distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të Këshillit Drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arbërie Nagavci, ka deklaruar se ministria që drejton...

Bashkësia Islame e Kosovës nënshkruan marrëveshje për pranimin e 25 tonë hurmave nga Arabia

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava, ka pritur në takim ambasadorin e...

SHIKO MË SHUMË

Mbappe bëhet shkak i largimit të Neymarit nga PSG-ja?

Nuk ka paqe në shtëpinë e Paris Saint-Germainit. Pas vazhdimit të kontratës së Kylian Mbappes...

Marrëveshja afër finalizimit, Jovic drejt klubit italian

Fiorentina raportohet se është afër kompletimit të huazimit të Luka Jovicit. Sipas ekspertit të transferimeve,...

Yjet pa kontrata që mund t’i marrin klubet “gratis”

Brenda pak ditësh, shumë futbollistë në Evropë do ta marrin statusin e “lojtarit të...