U21/ Shqipëria fiton me përmbysje spektakolare ndaj Rumanisë

PUBLIKUAR

Kombëtarja e Shqipërisë U21 ka regjistruar fitoren e dytë radhazi në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2025”.

Të përzgjedhurit e Alban Bushit sonte shënuan fitore me përmbysje ndaj Rumanisë U21, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në “Elbasan Arena” përfundoi me rezultatin 3:2.

Constantin Grameni (47’) dhe Louis Munteanu (58’) shënuan fillimisht për epërsinë prej dy golave të rumunëve.

Por, në vazhdim gjithçka foli në të mirë të “Kuqezinjve”.

Cristian Shpendi (63’), Medon Berisha (71’) dhe Adrion Pajaziti (88’) shënuan për t’ia siguruar fitoren e dytë Kombëtares Shqiptare, nga po aq ndeshje të zhvilluara në këtë fushatë kualifikuese.

Shqipëria U21 prin në Grupin E me gjashtë pikë. /Gazeta Express/

 

 

LAJME TË TJERA

Kurti publikon foto nga Berna, tregon frazën interesante që ia ka thënë presidenti zviceran

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, po qëndron për një vizitë zyrtare në Zvicër. Ai...

Shpërthimet në veri, Hovenier: I tronditur, autorët të dalin para drejtësisë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka reaguar pas shpërthimeve në veri të...

Prishtinë: Arrestohet 44-vjeçari për shitblerje të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar sot të dyshuarin 44-vjeçar, i cili merrej me trafikim...

Jasharaj: Jemi kundër testimit me shkrim për mësimdhënësit

Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Rrahman Jasharaj ka thënë...

SHIKO MË SHUMË

Julian Draxler zyrtarizohet te Al-Ahli

Al-Alhi ka kompletuar transferimin e Julian Draxler nga Paris Saint-Germaini. Klubi nga Katari zyrtarizoi sot...

Interi deklason Milanin në derbin e qytetit

Interi ka treguar formë shumë më të lartë se AC Milan në Derbin Della...

Kosova fiton ndaj Marokut në Lojërat Mesdhetare në Rërë

Ekipi i djemve të Kosovës i volejbollit në rërë shënoi fitore 2:1 në sete...