Tunizia fiton minimalisht, por shkon në shtëpi – Franca kalon tutje nga pozita e parë e grupit

PUBLIKUAR

Franca e ka mbyllur me humbje fazën e grupeve në Kupën e Botës “Katar 2022”, por tashme veç e kishte siguruar kalimin tutje.

Në ndeshjen e tretë dhe të fundit në Grupin D, kampionët në fuqi pësuan humbje nga Tunizia, shkruan Gazeta Express.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Education City” përfundoi me rezultatin 1:0.

Golin e vetëm dhe të fitores për tunizianët e shënoi Wahbi Khazri, në minutën e 58-të.

Pavarësisht fitores, Tunizia nuk kalon tutje dhe aventura e tyre mbyllet këtu, me 4 pikë në pozitën e tretë.

Franca kalon në 1/8 e finales si lidere e grupit, me 6 pikë. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...