Tri skuadra e kërkojnë De Vrij

PUBLIKUAR

Mbrojtësi i Interit, Stefan de Vrij, është duke e marrë në konsideratë një kontratë të re, por në të njëjtën kohë ai ka zgjuar interesim nga skuadrat si: Atletico Madrid, Aston Villa dhe Leicester City.

Mbrojtësi është në kontratë deri në fund të sezonit të tanishëm dhe i është ofruar kontratë e re që të qëndrojë në San Siro, për për një pagë më të vogël.

Besohet se propozimi i tyre është 3.5 euro në sezon për dy vite me opsion zgjatjen edhe për vitin e tretë, derisa De Vrij dëshiron ta këtë pagën e njëjtë që është 4.2 milionë euro në sezon.

Sipas asaj që raporton, FCInterNews.it transmeton GazetaExpress, nëse nuk do të këtë marrëveshje të re atëherë për De Vrij janë të interesuar disa skuadra jashtë Italisë, aq më pak që ai do të jetë një lojtar i lirë në qershor.

Atletico Madrid, Aston Villa dhe Leicester City raportohet se kanë kontraktuar agjentin e tij, Federico Pastorello për të kërkuar informata për situatën e tij.

De Vrij ju bashkua Interit si lojtar i lirë nga Lazio më 2018. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

“Isha para spitalit duke prit”, deputeti Rashit Qalaj në një rrëfim të rrallë për jetën private

Deputeti, Rashit Qalaj, ka rrëfyer dy momentet më të lumtura dhe ato më tē...

Melisa Lleshi: Dua ta adoptojë një fëmijë, ndoshta vitin tjetër

Melisa Lleshi është banorja më e re e Big Brother VIP Kosova. Reklama Ajo i është...

E konfirmuar: Ndërron jetë i dyshuari për plagosjen e dy grave në Fushë Kosovë

Ka ndërruar jetë Sabit Islami, i dyshuari për plagosjen e dy grave sot në...

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

SHIKO MË SHUMË

Uzuni fantastik, shënon dy gola për Granadan

Granada ka shënuar fitore ndaj Andorras në kuadër të La Liga 2. Futbollisti shqitar, Myrto...

Man City vazhdon tutje në Kupën FA, eliminon Arsenalin

Manchester City ka siguruar kualifikimin për në 1/8 e finales në Kupën FA. Skuadra e...

Telashe për PSG-në, një klub anglez raportohet se i ka bërë ofertë më të mirë Skriniarit

Një klub nga Anglia raportohet se ka shprehur interesim për Milan Skriniarin, i cili...