Tri klube italiane e duan Ramën

PUBLIKUAR

timthumb

Valdet Rama mund të largohet nga Spanja, ku luajti së fundmi për Valladolidin, për t’u transferuar në Serie A. Për futbollistin e njohur kosovar interesim kanë shprehur tri klube italiane.

Genoa, Atalanta dhe Sassuolo dëshirojnë të përforcohen me anëtarin e Kombëtares së Shqipërisë. Kështu kanë raportuar mediat italiane, sipas të cilave, përveç konkurrencës me njëra-tjetrën, skuadrat italiane konkurrentë për futbollistin ofanziv nga Mitrovicas i kanë edhe dy klubet spanjolle, Deportivo La Coruna dhe Eibarin.

Rama është ndarë me Valladolidin, për të cilin luajti në 26 ndeshje në edicionin e kaluar, duke e shënuar një gol. Ekipi i tij ka rënë nga La Liga.

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...