Tragjedi: Treni mbyt një vajzë dhe e lëndon rëndë një tjetër

PUBLIKUAR

download

Treni ka goditur dy vajza, ku njëra prej tyre nuk ka arritur që ti shpëtoj ndërsa tjetra është në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Drenasit sot, ku sipas disa dëshmitarëve dy vajzat ishin goditur rëndë ku si pasojë njëra prej tyre ka gjetur vdekjen.

Derisa treni po kalonte vajzat kishin provuar për të kaluar rrugën mirëpo ato nuk e kanë llogaritur mirë largësinë dhe treni i cili po vinte me shpejtësi në pamundësi për tu ndalur i ka goditur ato.

Dëshmitarët që ishin në atë tren e kanë përshkruar ngjarjen si të tmerrshme dhe tragjike. Vajzës së lënduar aktualisht është duke i dhënë e tërë ndihma e mundshme./Zeri/

 

LAJME TË TJERA

Për personat me zemër të sëmurë a është më i shëndetshëm gjalpi apo vaji?

Tri lloje yndyrash janë bindshëm më të këqija se këto dy të parat Disa studime...

Kejvina Kthella duket në formë në imazhet me bikini nga pushimet në Zanzibar

Pushimet për modelen e njohur nga Shqipëria, Kejvina Kthella, duket se nuk kanë mbaruar...

Opsionet e Barcelonës për zëvendësimin e Busquetsit

Sergio Busquetes pritet që të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës. Mesfushori spanjoll,...

Aksident trafiku në magjistralen Gjilan-Prishtinë, dalin pamjet

Një aksident trafiku ka ndodhur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc. Lajmin për...

SHIKO MË SHUMË

Kanoset një person në Kraishtë

Nga raporti Policisë bëhet e ditur se ankuesi mashkull kosovar ka deklaruar se është kanosur...

Arrestohen dy persona për 400 kilogramë kokainë të kapur në Lipjan

Dy persona janë arrestuar sot pas hetimeve të kryera lidhur me rastin që ka...

QKMF-ja në Lipjan pranon donacion 10 aparate për oksigjen

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tijë, sot...