Tottenhami fiton bindshëm ndaj Arsenalit, rrit shpresat për Champions

PUBLIKUAR

Tottenhami ka shënuar fitore ndaj Arsenalit me rezultat 3:0 në shtëpi, në ndeshjen e vlefshme në Premierligë.

Kjo fitore i jep mundësi Tottenhamit të ëndërrojë për top-4she, shkruan Gazeta Express.

Ishte Harry Kane i cili shënoi në minutën e 22-të të ndeshjes nga penalltia.

Shpresat për rezultat pozitiv iu shuan Arsenalit në minuën e 33-të, kur Rob Holding mori kartonin e dytë të verdhë.

Harry Kane dyfishoi epërsinë në minutën e 37-të të ndeshjes dhe çoi ekipin e tij në epërsi të dyfishtë në pushimin mes pjesëve.

Me të filluar pjesa e dytë, Son realizoi për 3:0, çka ishte rezultati final i këtij takimi.

Me këtë fitore, Tottenham shkon në kuotën e 65 pikëve në vendin e pestë, një më pak se Arsenali që ndodhet në zonën e Ligës së Kampionëve. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Në Kosovë në pesë ditët e ardhshme pritet të mbajë mot i ngjashëm me...

Zjarr në një objekt në Lipjan

Policia Kosovës ka njoftuar se është raportuar për zjarrvënie në objekt, i cili është...

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Joseph: Kriza në veri e Ballkan përfundon kur katër shtetet e NATO-s e njohin Kosovën

Njohësi i Ballkanit, Edward P. Joseph, ka thënë se gjithë rrëmuja e Ballkanit dhe...

SHIKO MË SHUMË

Messi theu rekordin e Ronaldos, bëhet futbollisti me më së shumti gola në top-ligat evropiane

Lionel Messi ka thyer një tjetër rekord të vendosur nga rivali i tij, Cristiano...

Dembele pritet të rinovojë kontratën me Barcelonën

Ousmane Dembele do të shqyrtojë ofertën e Barcelonës për vazhdimin e kontratës në javët...

Një shkëmbim i madh mund të ndodh mes Real Madridit dhe Tottenhamit

Real Madridi mund të nënshkruajë me Harry Kanen në afatin kalimtar veror. Një shkëmbim i...