Torreira i Arsenalit pranon ofertën e Galatasaray

PUBLIKUAR

Lucas Torreira nuk do ta vazhdojë më karrierën të Arsenali

Sipas gazetarit të famshëm të transfereve, Fabrizio Romano, uruguaiani ka pranuar kushtet personale dhe tani karrierën e tij do ta zhvillojë në Turqi të skuadra e Galatasaray.

“Lucas Torreira sapo ka pranuar t’i bashkohet Galatasarayt! Tani është momenti për detalet finale të kontratës së tij dhe pastaj Torreira do të ateroi në Stamboll. 🚨🟡🔴 #Galatasaray”, ka shkruar ai.

Sipas tij, Arsenali do të fitojë 6-7 milionë euro nga shitja e tij, porsa të nënshkruhet kontrata nga ana e tij. /GazetaExpress/

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Depay drejt shkëputjes së kontratës me Barcelonën

Avokati i Memphis Depay, Sebastien Ledure pritet që të takohet sot me Barcelonën që...