Tha “pranoj” dhe iku në botën tjetër (Video)

PUBLIKUAR

MARTESANë fund të majit, pak kohë pasi i kërkoi martesë të dashurës së tij Leizel May, 29-vjeçari Rowden Go u diagnostikua me kancer agresiv të mëlçisë, e cila në fazën e katërt vjen me parashikimet shumë pesimiste.

Pasi shëndeti iu përkeqësua, dëshira e tij e fundit ishte e thjeshtë: të martohet para anëtarëve të familjes, përfshirë edhe vajzën e tyre dyvjeçare.Dasma ishte planifikuar për korrik, kështu që patën vetëm 12 orë kohë për përgatitje. Familja bëri gjithçka gati. Rowden ishte tepër i sëmurë për të lënë spitalin, kështu që nusja shkoi tek ai, transmeton Telegrafi.

Rowden vdiq më 11 qershor, vetëm dhjetë orë pasi tha: “Pranoj (pas pyetjes: a pranon të marrësh për grua…)”. Videoja e mëposhtme është publikuar nga vëllai Hasset

 

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Fotosesioni i ri i Dafina Zeqirit, tërheq vëmendje në pozën me DJ Geek

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, vazhdon të jetë një personazh shumë i pëlqyer...

Tayna mahnit me interpretimin në një ‘freestyle’ të ri

Rap-artistja shqiptare, Doruntina Shala – Tayna, këtë vit ka qenë tejet aktive me këngë...

Modelja seksi ‘çmend’ me linjat trupore

Modelja e famshme Demi Rose është shfaqur e “nxehtë” në paraqitjen e fundit. Ajo...