Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

PUBLIKUAR

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin e radhës në Premierligë – Manchester Cityn.

Mes tjerash, trajneri i “Djajve të Kuq” u pyet edhe rreth asaj se si do ta ndalin Erling Haalandin, i cili po kalon formë të jashtëzakonshme – transmeton Gazeta Express.

“Ne nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt. Nëse veprojmë si ekip, mund ta mposhtim kundërshtarin tonë”, tha ten Hag.

“Ne kemi besim në aftësitë tona. Ky është besimi që na duhet dhe do të na duhet edhe më shumë të dielën”, shtoi 52-vjeçari.

Kujtojmë se Haaland ka shënuar 11 gola deri më tani me “Qytetarët”, teksa i prin edhe listës së golashënuesve më të mirë në Premierligë.

Ndryshe, derbi i qytetit të Manchesterit do të zhvillohet në “Etihad Stadium”, nga ora 15:00. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Arrestohen katër persona për dhunë në familje në Ferizaj, Kaçanik, Shtime dhe Shtërpcë

Me datën 08.12.2022, në katër  raste të ndara janë arrestuar katër persona për dhunë...

AGK dënon sulmin ndaj dy gazetarëve në Veri, kërkon siguri

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), ka dënuar sulmin ndaj gazetarëve të Kallxo.com, në...

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm...

SHIKO MË SHUMË

Messi nuk është duke e marrë në konsiderim kthimin në Barcelonë

Muajve të fundit ka pasur shumë thashetheme që argjentinasi dëshiron të kthehet në Kataloni,...

Presidenti i PSG-së beson se Messi do të rinovojë kontratën me klubin, pas përfundimit të Kupës së Botës

Presidenti i Paris Saint-Germainit, Nasser Al-Khelaifi, është i bindur se Lionel Messi do të...

Liverpool favorit për të nënshkruar me mesfushorin Ambrabat

Liverpool shfaqet si favorit për të nënshkruar për mesfushorin e Marokut Sofyan Amrabat, edhe...