Ten Hag i kërkon dy përforcime në janar

PUBLIKUAR

Manchester United ishte mjaft aktiv në afatin kalimtar të verës duke i shpenzuar plot 264 milionë euro.

Këtë shifër e ka kaluar vetmë Chelsea i Todd Boehlyt.

Sidoqoftë, trajneri Erik ten Hag duket se nuk është mjaftuar me kaq.

Mediumi britanik “The Athletic” raporton se ish-trajneri i Ajaxit do t’i kërkojë familjes Glazer përforcime në afatin kalimtar të janarit, përcjell “Gazeta Express”.

Ai synon ta forcojë mbi të gjitha krahun e djathtë defanziv dhe sulmin.

Klubi, megjithatë nuk duket se është i gatshëm për të intervenuar në janar.

Gjithashtu, Ten Hag duhet t’i bind drejtuesit e klubit për pozitën e tij duke arritur rezultate pozitive.

Ndërkohë, në janar mund të largohet Cristiano Ronaldo, i cili gjatë tërë verës kërkoi sistemim të ri, por në fund mbeti në “Old Trafford”. /Gazeta Express/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...