Superkupa te Gladiatorët

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Burri raporton zhdukjen e një gruaje në Shtime

Një grua është raportuar e zhdukur në Shtime. Rastin në polici e ka lajmëruar një...

Gjobë ndaj shoferit që drejtoi automjetin pa regjistrim që nga viti 2020

Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin...

1

Llamkos Kosova pas trofeut të titullit të kampionit, ka fituar edhe Superkupën e Kosovës, pasi që të dielën në “Riza Lushta” mundi fituesen e Kupës së Kosovës, Ferronikelin, me rezultat 2-0.

Në një ndeshje të interesante, Gladiatorët e Ismet Munishit ia dolën që të mposhtin skuadrën nga Drenasi dhe në këtë mënyrë vushtrriasit për herë të parë historinë e tyre fituan Superkupën e Kosovës.

Labinot Osmani në minutën e 19-të nga pika e bardhë kaloi Llamkos Kosovën në epërsi prej 1-0, rezultat më të cilën u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, ishin futbollistët e Ferronikelit që zhvilluan lojë mjaft të mirë duke qenë rrezikuar disa herë portën kundërshtare, por asnjë herë nuk ia doli që të prek rrjetën e vushtrriasve.

Ndërkohë, në minutën e 88-të Llamkos Kosova përmes Milot Rashicës dyfishoi epërsinë në 2-0, rezultat më të cilin u mbyll ndeshja.

Përfundimisht Llamkos Kosova fiton Superkupën, edhe pse Ferronikeli zhvilloi një lojë mjaft të mirë, dhe në bazë të paraqitjes, skuadra nga Drenasi do të jetë “arrë” e fortë në sezonin e ri që nis pas një javë. /KP/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...