Suarez debuton në fitoren e Barcës

PUBLIKUAR

suarez-debuton-n-euml-fitoren-e-barc-euml-s_hd

Luis Suarez ka bërë debutimin tij me fanellën e Barcelonës derisa skuadra spanjolle mposhti skuadrën meksikane Leon në miqësoren e sotme të zhvilluar në Camp Nou.

Suarez zëvendësoi Rafinha Alcantara me 13 minuta të mbetura duke fituar duartrokitjet e publikut, por nuk u tregua i frytshëm në paraqitjen e parë që nga Kupa Botërore.

Uruguaiani erdhi te Barcelona muajin e kaluar nga Liverpooli për 94 milionë funte pasi u suspendua për katër muaj nga futbolli për shkak të kafshimit të Giorgio Chiellit në Botërorin e kësaj vere.

Megjithatë atij javën e kaluar iu lejua të stërvitet dhe të luajë në ndeshje jo-garuese, rast të cilin e shfrytëzoi trajneri Luis Enrique për t’i dhënë rast loje në takimin e sotëm. Megjithatë Suarez nuk arriti të shënojë, me disa prej lojtarëve të moshës së re që treguan veten.

Në të vërtetë ishte Lionel Messi ai që hapi serinë e golave pas vetëm tre minutash, me Neymar që shënoi dy të radhës (13’ dhe 43’). Dy golat tjerë u shënuan në emër të Munir El Haddadi (45’ dhe 78’), ndërsa një i fundit u shënua nga Sandro Ramires (90’). /Telegrafi/

LAJME TË TJERA

Në Komisionin Ekzekutiv për Shëndetësi, eksperti gjerman prezantoi studimin për ShSKUK-në

Në mbledhjen e Komisionit Ekzekutiv për Shëndetësi, kryeministri Albin Kurti, i cili kryeson këtë...

Aksident në Pejë, të përfshira dy vetura dhe një autobus – ka të lënduar

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka...

I riu nga Gjakova ka nevojë për ndihmën tuaj, duhet ta bëjë transplantimin e dy veshkave

Adnan Syla nga Gjakova është diagnostikuar me sëmundjen e veshkave. Atij i duhet ta bëjë...

Kurti fton shqiptarët në Serbi t’i përgjigjen regjistrimit të popullsisë: Dëshmoni që jeni aty

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u ka bërë thirrje shqiptarëve që jetojnë në Serbi...

SHIKO MË SHUMË

Ten Hag: Nuk do të luajmë kundër Haalandit, por kundër Manchester Cityt

Erik ten Hag është paraqitur sot në konferencë për media, ku foli për kundërshtarin...

Arsenali nuk është dorëzuar, planifikon sërish transferimin e mesfushorit italian

Manuel Locatelli zgjodhi Juventusin para Arsenalit vitin e kaluar, por ende mund të bëjë...

Henry e kritikon VAR-in: Nuk është mjaftueshëm i shpejtë

Thierry Henry nuk është adhurues i VAR-it, të paktën jo në gjendjen e tij...