Sot diplomojnë kadetët e rinj të FSK-së

PUBLIKUAR

kadetet betimi(1)
Sot në Ferizaj diplomojnë kadetët e Qendrës për Studime Universitare (QSU) të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK-së).Ceremonia e diplomimit të kadetëve të FSK-së do të mbahet në ora 10:00, në kazermën “Skënderbeu”, në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes (KDS), në Ferizaj.
Në këtë ceremoni do të marrin pjesë ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK-së) Agim Çeku, komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Kadri Kastrati, si dheoficerët të lartë të MFSK-së dhe FSK-së

LAJME TË TJERA

Interi konfirmon lëndimin e Mkhitaryan

Interi ka konfirmuar zyrtarisht që Henrik Mkhitaryan është për momentin i lënduar dhe ka...

Norwich arrin fitoren e parë në Championship, barazon Burnley i Muricit

Norwich City ka arritur që ta fitojë ndeshjen e parë në Championship, duke e...

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

SHIKO MË SHUMË

Policia jep detaje për aksidentin që shkaktoi kolona të gjata në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksident që ndodhi në fshatin Besi në...

Policia do të fillojë të kontrollojë kolonat e dasmave për armë

Për shkak të përdorimit të madh të armëve të zjarrit në ahengje familjare, Policia...

Begaj tregon pse dështoi takimi me Abdixhikun

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka treguar pse ka dështuar takimi mes tij dhe kreut të...