Simeone paralajmëron rikthimin në Itali

PUBLIKUAR

LAJME TË TJERA

Nuk ka kufizim të orarit të punës, java e ardhshme me temperatura që nuk paraqesin rrezik për kategoritë e cenueshme

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se pas konsultimeve me Institutin Kombëtar të...

Kolona 200 metra e pritje deri në 40 minuta, gjendja nëpër pikëkalimet kufitare

Qendra Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka treguar gjendjen nëpër pikëkalimet kufitare, këtë mëngjes. Në...

Diego Simeone beson se një ditë do të kthehet në Serie A.

“El Cholo” u paraqit sot në konferencën për media sot, në prag të ndeshjes së Atletico Madridit ndaj Lazios në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Simeone mes tjerash tha se i pëlqen Italia dhe se beson që do të kthehet aty një ditë.

“Më pëlqen shumë Italia, me siguri do të kthehem një ditë. Jam i bindur se një ditë do të kem një shans të kthehem në Itali, jam i sigurt për këtë”, tha argjentinasi.

Simeone si futbollist ka luajtur për Pisa, Inter dhe Lazio në Serie A, ndërsa periudha e tij në Catania në 2011 ishte përvoja e tij e vetme në ligën më të lartë të Italisë si trajner. /Gazeta Express/

SHIKO MË SHUMË

FFK largon “Ulpiana 1926” nga garat e Ligës së Parë, reagon Drejtoresha DKRS Anila Reçica

Drejtoresha e Kulures Rinisë dhe Sportit në Komunën e Lipjanit Anila Reçica ka reaguar...

Lewa i refuzon milionat arabe për të qëndruar tek Barça

Robert Lewandowski është bërë objektiv i klubeve arabe. Veterani i sulmit madje e ka marrë...

Tërhiqet shorti për çerekfinalet e Ligës së Konferencës, Zhegrova me Lille para një sfide të vështirë

Sot në Nyon të Zvicrës është tërhequr shorti për fazën çerekfinale të Ligës së...